Dünya

NYT: Elektrik faturaları siyasi krize dönüştü

5 ay önce

NYT erdoğan

New York Times, yeni yılla birlikte artan elektrik faturalarına ilişkin, "Erdoğan bu kadar çok şeyin sorumluluğunu aldığı için öfkenin hedefi olma riskini de göze aldı" diye yazdı.

Yeni yılda elektrikten doğal gaza, akaryakıttan gıdaya birçok sektöre peş peşe yapılan zamlar, Ocak ayı faturalarına yansırken vatandaş adeta isyan noktasına geldi.

 

‘Elektrik zamlarını geri alın’ dövizleriyle birçok ilde protestolar gerçekleştirildi. Kimi esnaf çözümü elektrik sobalarını ücretlendirmede görürken, kimi esnaf isyanını dükkanların kapısına elektrik faturalarını asarak gösterdi.

 

ABD merkezli New York Times (NYT) gazetesi, Türkiye'de yaşanan elektrik faturası krizini, "Artan elektrik faturaları Türkler ve Erdoğan için krizi derinleştiriyor" başlıklı haber ile kaleme aldı.

 

NYT gazetesi, 'ilk olarak sosyal medyada paylaşılan şikayetlerin kartopu gibi büyüyerek, Tayyip Erdoğan hükümeti için tam teşekküllü bir siyasi krize dönüştüğü' yorumu yaptı.

 

Haberde Türkiye'de resmi enflasyonun yüzde 48'in üzerine çıktığına dikkat çekilirken, "Erdoğan ülkeyi ekonomik krizden çıkarmakta zorlanırken, kendi müttefiklerinden bile eleştiriler artıyor. Türk Lirası rekor seviyede değer kaybetti. Gıda ve yakıt fiyatları iki kattan fazla arttı. Şimdi sıra elektrikte" denildi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
üç kuruş

27 Mart gün özeti

4 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku