Türkiye Haberleri

O üniversite’de dekanların yüzde 40'ı 'vekaleten' görevde

4 gün önce

üni

Siirt Üniversitesi’nde dekanların yüzde 40’ının ‘vekaleten’ görev yaptığı ortaya çıktı. Siirt Üniversitesi’nde tam 10 fakültenin 4’ünün dekanı vekil. Bununla birlikte sadece bir fakültede Rektör Nihat Şındak’ın dekan vekilliği görevini yürütmesi dikkat çekti.

BirGün'den Mustafa Kömüş imzalı habere göre, Ziraat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde dekan vekilleri görev yapıyor. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde kimya eğitimi üzerine eğitim alan Cafer Saka, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde Türkçe eğitimi üzerine eğitim alan Cahit Erçapan, Ziraat Fakültesi’nde aynı zamanda üniversitenin rektörü olan ve veterinerlik üzerine eğitim alan Nihat Şındak ve Fen Edebiyat Fakültesi’nde matematik üzerine eğitim alan Cahit Pesen dekan vekilliği yapıyor.


Sayıştay raporlarında fakültelerin yüzde 40’ında vekil dekanların görev yapması gözlemlendi. Siirt Üniversitesi’ne ilişkin hazırlanan 2019 Denetim Raporu’nda bu durum da yer aldı.

 

 İlgili konular

dekan

Dekandan iğrenç sözler: Kızların resimlerini de görüyoruz, çaktırma

5 ay önce

Gazi Üniversitesi'nde skandal... Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, video konferans görüşmesinde yayını açık unutup öğrencileri hakkında iğrenç sözler söyledi. "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece ha, çaktırma" diyen 58 yaşındaki dekan, yayında olduğunu öğrenince neye uğradığını şaşırdı....Devamını oku