İnsan Hakları

Öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene 16 yıl hapis cezası

6 ay önce

cinsel istismar

Tuzla’da meydana gelen olayda 9. sınıf öğrencisi E.M.U.(13), özel ders aldığı ve aynı zamanda komşusu olan İngilizce öğretmeni B.A.E. tarafından cinsel istismara maruz kaldı.

Şikâyet üzerine tutuklanan öğretmen hakkında, “Eğitici, öğretici yükümlülüğü bulunan kişiler tarafından çocuğun cinsel istismarı” suçundan 12 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle dava açıldı.

 

Anadolu Ağır Ceza Mahkemesince görülen dava karara bağlanırken, karar duruşmasına, tutuklu sanık B.A.E. cezaevinden getirilirken, sanık avukatı, “Müvekkilimin suçu işlediğine dair delil bulunmamaktadır” diyerek sanığın beraatini ve tahliyesini istedi.

 

Son sözü sorulan sanık ise, “Ben kesinlikle böyle bir suçu işlemedim. Böyle bir eylemi gerçekleştirecek birisi değilim. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

 

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık B.A.E.’yi 15 yaşını doldurmamış mağdura karşı işlediği ‘'çocuğun cinsel istismarı’' suçundan 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.İlgili konular

Erdoğan

Bu sefer Erdoğan kaybetti

2 ay önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na açtığı 500 bin TL'lik manevi tazminat davasını kaybettiğini duyurdu....Devamını oku
Marvel dizileri

13 Şubat gün özeti

3 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku