Türkiye Haberleri

Öğretmenler seçmeli din dersi için hutbe verecek

2 gün önce

hutbe

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü, müftülük ve MÜ İslami İlimler Fakültesi okullarda seçmeli din derslerini daha çok öğrencinin tercih etmesi için seferberlik ilan etti.

Üç kurumun yaptığı toplantıda din öğretmenlerinin cuma vaazlarında konuşma yapması kararı alındı.

 

Mersin’de ortaokul ve liselerde seçmeli din derslerini daha çok öğrencinin tercih etmesi için adeta seferberlik başlatılırken, bu kapsamda Mersin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan’ın girişimiyle il genelindeki tüm din kültürü dersi öğretmenleriyle imam hatip okulları öğretmen ve müdürlerine yönelik zoom üzerinden bir toplantı düzenlendi.Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile Mersin Müftüsü Şaban Kondi’ninc yanı sıra ilçe müftüleri ve İmam Hatip Platformu temsilcileri de katıldı. Prof. Dr. Baykan toplantıda “Müftülüklerden gelen vaizler yapılan konuşmalarla derslerin önemini anlatır” dedi.

 

Mut’tan bir okul müdürü de “Din kültürü öğretmenleri camilere gelip cemaate seslensinler ve seçmeli din dersleri için aileleri ikna etsinler” önerisine Mersin Müftüsü Kondi de katıldığını belirterek, din kültürü öğretmenlerinin, cuma vaazında cemaate seslenmek için ilçe müftülükleriyle irtibata geçmelerini istedi.

 İlgili konular

cami

İmamoğlu'nun katıldığı cami açılışını, ilçe müftüsü protesto etti

1 hafta önce

İlçe belediye başkanlığı döneminde yapımına başlanan Beylikdüzü’ndeki cami açılışını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı. Cami açılışına ilçe müftüsü davetli olmasına rağmen gelmeyerek, “Allah'ım onlara gani gani akıl versin, rahmet yağdırsın onlara. ‘Amin’ deyin; ihtiyaçları var” ifadelerini kullandı....Devamını oku
8

5 ilin müftüsü görevden alındı

9 ay önce

Diyanet İşleri Başkanlığı'na ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Bingöl, Çanakkale, Erzincan, Erzurum ve Siirt müftüleri görevlerinden alındı....Devamını oku