Türkiye Haberleri

Okullardan peş peşe karantina kararı

1 hafta önce

okul

Samsun ve Bursa'da okullarda corona virüs vakaları görülmeye başlamasından dolayı okul idareleri tafarından karantina kararı alındı.

Bursa'da Osmangazi ilçesindeki Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir öğrencinin corona virüsü testi pozitif çıkması sonucu sınıf karantinaya alınırken, Samsun İlkadım ilçesindeki Baruthane Ortaokulu'nda 2 öğrenci ile 1 öğretmenin corona virüsü testleri pozitif çıkması sonucu okuldaki 240 kişi tedbir amaçlı evlerinde karantinaya alındı.

 

Okullardaki pozitif vakalar görülmesi nedeniyle uzaktan eğitime geçildi.

 

Edinilen bilgiye göre, Bursa’da öğrencinin bulunduğu sınıf karantina altına alınırken, sınıftaki sayının az olmasından dolayı başka kişilerde virüse rastlanmadığı öğrenildi.

 

Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan Baruthane Ortaokulu’nda 2 öğrenci ve 1 öğretmende corona virüsü tespit edilirken, tekrar uzaktan eğitime geçildi. Öğrenci ve idari personel ile öğretmenlerden oluşan toplam 240 kişi evlerinde karantinaya alındı.

 

Okul müdürü Süleyman Çiftçi “Öğretmenimiz hastanede durumu iyi. Öğrencilerimizin de durumu iyi evlerinde bulunuyorlar” açıklamasında bulundu.

 İlgili konular

karantina

17 evde covid 19 bulunan köy karantinada

1 gün önce

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine bağlı bir köyün giriş ve çıkışlarına koronavirüs nedeniyle 14 gün süreyle yasak getirildi....Devamını oku