Teknoloji

Otomotiv Gazetecileri Derneği yılın aracını seçti

2 yıl önce

ogd

Bu yıl 5. kez Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen ve derneğe üye olan otomotiv gazetecilerinin oylarıyla belli olan Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasında sona gelindi. Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasının kazananı 5000 puan ile Renault'un Türkiye'de üretilen modeli Clio oldu.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre; bu yıl 5.’si düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili yarışması da Covid-19 salgınından etkilendi.

 

Önceden planlanan test sürüşleri, markaların OGD üyeleriyle bir araya gelip sunum yapması gibi durumlar bu yıl ne yazık ki yapılamadı. Hatta yarışmanın sonuçlarının açıklanacağı gala da bu sene internet üzerinden yapılan canlı yayınla gerçekleşti.

 

Renault markasının Türkiye’de üretilen Clio modeli 5000 puan ile Türkiye’de Yılın Otomobili oldu.

 

7 finalistin puanları


– RENAULT CLIO 5000


– PEUGEOT 2008 3590


– OPEL CORSA 2540


– NISSAN MICRA 1510


– MERCEDES A SERİSİ SEDAN 1850


– CITROEN C5 AIRCROSS 2120


– BMW 3 SERİSİ 1890İlgili konular

Zelenskiy

Zelenskiy, Fransız şirketlerine Rusya'dan ayrılma çağrısı yaptı

8 ay önce

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Fransa parlamentosuna hitap etti. Zelenskiy, Fransız şirketlerine Rusya'dan ayrılma çağrısı yaparak, "Renault, Auchan, Leroy Merlin ve diğerleri, Rusya'nın savaş makinesine sponsor olmayı bırakmalı' diye konuştu....Devamını oku
renault

Renault Normandiya’daki fabrikasını açmaya hazırlanıyor

2 yıl önce

Reuters'ın bölgedeki sendika temsilcilerine dayandırdığı haberine göre Fransız otomotiv devi Renault, Normandiya Sandouville fabrikasını cuma günü tekrar açmaya hazırlanıyor....Devamını oku