Politika

Özdağ: Soylu’nun yaptığı açıklama tam bir skandal!

1 ay önce

soylu

.Silahlı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun saldırılara dair ‘tepkisel’ açıklamasına, `skandal` ifadesini kullandı.

Selçuk Özdağ, yaptığı açıklamada “İşte saldırganları cesaretlendiren de budur. Saldırganların adresi bellidir. Yönlendirenler, kışkırtanlar bellidir. Gereği yapılmadığı takdirde bu saldırılar devam edecek, Türk siyaseti giderek daha çok itibarsızlaşacaktır” diye konuştu.

 

Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Bakan Soylu’yu "tepkisel" ifadesi üzerine sert bir şekilde eleştirerek, şu satırlarla tepki gösterdi:

 

“Siyaset şiddeti önlemek, ülke sorunlarını konuşarak çözmek için vardır. Siyasetçinin tek silahı sözleridir. Sözün sustuğu/susturulduğu yerde siyaset biter, şiddet tırmanır, konuşmanın, diyalogun yerini kavga alır.

 

Bir yerde siyasetçiler, gazeteciler susturulmaya çalışılıyorsa orada söz bitmiş, kavga başlamış demektir. Bu ülke suni kavgalardan çok çekti. Seçmeni tutma adına toplumu birbirine düşman edecek politikalar izlendi. Bir yerde şiddet varsa ülkeyi yönetenlerin de bunda büyük sorumluluğu vardır.

 

Onun için şiddet niye var sorusu biraz da siyasetçilerle ilgilidir. Evimin önünde saldırıya uğradım, bunun savunulacak, herhangi bir gerekçe ile meşrulaştırılacak bir yanı yoktur. Siyaset yaptığım bütün dikkatimi söze verdiğim için saldırıya uğradım.

 

 

Şunu ifade etmekte fayda var, siyasetçi halkın tercümanıdır. Siyasetçi susarsa halk susmuş olur. Kimse merak etmesin siyaset de siyasetçi de susmayacak. Türk siyaseti er geç bu zihniyeti tasfiye edecektir."İlgili konular

ziyaret

Akar ve Soylu'nun CHP ziyaretinde MHP rahatsızlığı

1 hafta önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP'ye Gara operasyonu hakkında bilgilendirme ziyaretine MHP’den itiraz geldi....Devamını oku
akar

Bakan Akar ve Soylu TBMM'de Gara operasyonu hakkında konuşacak

1 hafta önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yarın TBMM'de gündem dışı Gara operasyonu hakkında konuşma yapacak....Devamını oku