Politika

Özdağ: Yargı, üniversite, bürokrasi, medya AKP’nin arka bahçesi oldu

1 hafta önce

selçuk özdağ

AKP’den istifa eden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ “Yargı, üniversite, bürokrasi, medya AKP’nin arka bahçesi oldu” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcılığı, Manisa Milletvekilliği görevlerinde bulunduktan sonra partisinden istifa eden ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Doç. Selçuk Özdağ, gündeme dair açıklamalarda, “Türkiye'de her iktidar, maalesef yargı, üniversite, bürokrasi ve medyayı arka bahçesi yapmak istedi. Bu dört unsurda insanlar direndi. Gelinen noktada bu dört unsurun da AKP tarafından arka bahçe yapıldığını görüyoruz” dedi.

 

Özdağ, “Basın özgür olursa bürokrasi yanlış yapamaz, siyaset kurumu da hukuk dışılığa tevessül edemez. O yüzden özgür, inandığını yazan basına her zaman ihtiyaç var. Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor. Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar. Türkiye yönünü Afrika'ya değil, AB'ye dönmeli.” ifadesini kullandı.

 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Türkiye'nin çaresi bir erken seçimdir” dedi ve ekledi: “Biz erken seçimi onarım ve Türkiye'nin geleceği için istiyoruz. Bir daha Cumhurbaşkanı çıkaramazlar. Parlamenter sisteme geçişle ilgili kitap çıkarttık. MHP randevu talebimizi reddetti. AKP'den de ses gelmedi. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı böyle yapar mı? Gerçek gündemin konuşulmaması için devamlı farklı adımlar atıyorlar. Gündem, pandemi sürecinde esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik, insanların evlerine ekmek götürememesidir. Hukukun adaletle buluşamamasıdır.”İlgili konular

soylu

Adalet Bakanı Gül: Kimse yargıya parmak sallayamaz

1 gün önce

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz." açıklamasında bulundu...Devamını oku
gözaltı

Gelecek Partisi Ardahan İl Başkanı eşini darbettiği iddiasıyla tutuklandı

4 gün önce

Gelecek Partisi Ardahan İl Başkanı C.T, eşi Z.T'yi darbettiği iddiasıyla gözaltına alındı....Devamını oku