İnsan Hakları

Özge Peker: Özel harekât polisleri eğitilmeye muhtaç

3 hafta önce

peker

Organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker'in avukat eşi Özge Peker, "Evde bir kadın ve üç ufak çocuk olarak yaşadığımız; bilindiği halde kapımızı kırarak içeri girmek istediler. Özel harekât polislerinin çocuklu evlere nasıl girileceği konusunda eğitilmeleri gerek" diye konuştu.

Dün evine yapılan operasyona ilişkin konuşan Sedat Peker'in avukat eşi Özge Peker'in, Instagram hesabından yaptığı açıklaması şöyle:

 

"Dün sabah 5 sularında eşime karşı iddia edilen bazı suçlamalarla ilgili polisler evimize geldi. Evde bir kadın ve üç ufak çocuk olarak yaşadığımız; bilindiği halde kapımızı kırarak içeri girmek istediler. Üst kattan aşağıya inerken kapıyı kendim açmama rağmen ellerinde tüfekler, silahlar, robocop olarak adlandırılan kıyafetler üstlerindeyken ufak çocuklarımın yaşadığı odalara girmeden önce kendilerini uyardım. Silahlarla bu şekilde lütfen odalarına girmeyin diye.

 

Hiç avukatlık yapmamama rağmen avukat olduğumu özellikle belirttim. Ancak buna rağmen kızımın odasına bu şekilde girdiler (Sabahın 5'inde gözlerini açan kızımın üzerine doğrultulan silahı görünce o panikle ellerini hava kaldırdığını yaşadığım sürece unutmayacağım). Kızım kursa gittikten sonra akşamleyin eve gelmek istemedi: Arkadaşının evinde kaldı. Ve halen daha eve gelmek istemiyor.

 

Organize şubeden ve karakoldan gelen polisler sadece görevlerini yaptılar. Ancak özel harekât olarak bilinen polislerin mutlaka çocuklu evlere nasıl girileceği konusunda eğitilmeleri gerekmektedir."

 İlgili konular

peker

Sedat Peker Neron gibi konuştu: Dünyayı vallahi yakacağım

4 gün önce

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, kendisi ve adamlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonun arkasında Mehmet Ağar ve Pelikancılar grubunun olduğunu açıkladı....Devamını oku
soylu

Süleyman Soylu devreye girdi; polislere görevleri iade edildi

8 ay önce

İstanbul Kadıköy’de, maskesini düzgün takmadığı gerekçesiyle Rana Batı isimli kadını darp etmeleri nedeniyle görevden uzaklaştırılan iki polis memurunun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devreye girmesiyle görevlerine iade edildiği ileri sürüldü....Devamını oku