Politika

Özhaseki'den 'helalleşme' yanıtı: Kılıçdaroğlu'na hakkım helal değil!

2 hafta önce

Özhaseki kılıçdaroğlu

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" çağrısına "Ben böyle insanlara hakkımı nasıl helal edebilirim? Onlara helallik olmaz" diye yanıt verdi.

Kayseri'de katıldığı açılış programında Kılıçdaroğlu'nun “helalleşme” açıklamasına değinen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Kılıçdaroğlu birileriyle helalleşiyormuş. Bu toplumda yaşayan, akşam oturmalarında, gündüz dükkan sohbetlerinde dedikodumu, gıybetimi yapan herkese hakkım helal olsun. Bunlar vatandaş, duyduğu bir şeyi aktarır, konuşur, sohbet eder. Ne diyelim onlara, diyecek bir şeyimiz yok. Kayseri'de yaşayan herkese hakkım helal olsun” ifadelerini kullandı.

 

Özhaseki, sözlerinin devamında ise “Kılıçdaroğlu'na da hakkım helal değil. Bir gün çıkmış meclis kürsüsüne 'Kayseri’de yolsuzluk dosyası'... İsimler veriyor. Söylediği isimleri Allah şahit, ilk defa duyuyorum. Söyledikleri her şey yalan. Biz de basın toplantısı düzenledik.

 

Bir adam 10 dakikada 10 yalanı nasıl söyler? Bu adam rekorlar kitabına da aday diye anlattık orada. Üç ay boyunca devam etti bu yalanlara. Bizim avukatımız gazetecileri topladı, ismi verilen benzinliğe götürdü. Söylediklerinin hiçbiri yok, kendi halinde küçük bir benzinlik. Nasıl yapmış? Fotomontaj" dedi.

 

“Kılıçdaroğlu'nun Atatürk’ün partisinde olduğunu her fırsatta dile getirip övündüğünü ancak hiç layık olmadığını” öne süren Özhaseki, “Lütfen CHP'li kardeşlerim alınmasınlar bu söylediklerimden çünkü benim bu söylediklerim sahtekarlar, yalancılar var, müfterilerle var... Sen bunu fotomontajla bir başkana iftira sebebi olarak kullanıyorsun. Ben böyle insanlara hakkımı nasıl helal edebilirim? Onlara helallik olmaz. Onları ilahi adalet bekliyor” dedi.İlgili konular

Kılıçdaroğlu

Financial Times: Kılıçdaroğlu cesaretin tadına vardı

4 gün önce

Türkiye’de son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanma ve kriz büyürken İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Financial Times kapsamlı bir haber-analiz yayınladı...Devamını oku