Dünya

Panel: Uluslararası ve bölge barışı güvenliği üzerindeki Türkiye tehdidi

2 yıl önce

ekran

Mısır resmi haber ajansı MENA, bugün 5 Kasım 2020 Perşembe günü, ‘‘Uluslararası ve bölge barışı güvenliği üzerindeki Türkiye tehdidi’’ başlıklı panel düzenledi.

Büyükelçi Abdurrahman Salah: Erdoğan, çirkin yüzünü, bir çok ülkede terörü ve anarşiyi yayarak gösterdi.

 

Tümgeneral Naci Şuhut: 30 Haziran ayaklanmasında Mısırlılar Erdoğan’ın hayallerini boşa çıkardı.

 

Ali Hasan: Erdoğan, terörist politikalarıyla, bölgesel ve uluslararası güvenlik için tehlike oluşturuyor.

 

Dr. Eymen Selame: Türkiye, yıllardır uluslararası hukuğa ve anlaşmalara ters hareket ediyor.

 

Dr. Kerem Said: Mısır, bölgedeki Türk etkisine karşı dalga kıran vazifesi görüyor.

 

Mısır resmi haber ajansı MENA, bugün 5 Kasım 2020 Perşembe günü, ‘‘Uluslararası ve bölge barışı güvenliği üzerindeki Türkiye tehdidi’’ başlıklı panel düzenledi.

ekrran

 

Panele bir çok akademisyen, uzman ve gazeteci katıldı. Konuşmacılar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bölgede terörist gruplara verdiği desteği dile getirerek bölge ve uluslararası barışı güvenliğini tehdit altında olduğunu vurgulayarak acilen uluslararası güçlerin müdahale etmesi gerektiğini ifade ettiler.

 

Erdoğan yönetimindeki Türkiye’nin başka ülkelerin içişlerine karışmasının ve bu ülkelerde terör faaliyetlerini desteklemesinin uluslararası hukuğa ve anlaşmalara aykırı olduğunu vurgulayan panelistler acilen Türkiye’ye müdahale çağrısında bulundular.

ekran

 

Bölgedeki bir çok ülke topraklarının, Erdoğan tarafından bağımsızlığı yok sayılarak zorla işgal edilip yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin gaspedildiğinin vurgulandığı panelde, Cummhurbaşkanı Erdoğan’ın acilen Uluslararası Savaş Suçluları Mahkemesi’nde yargılanması gerektiği belirtildi.

ekran

 

MENA Yönetim Kurulu Başkanı ve Yayın Yönetmeni Ali Hasan’ın yönettiği toplantıya Mısır’ın eski Ankara Büyükelçi Abdurrahman Selahattin, Tüm General Naci Şuhut, Prof. Dr. Eymen Selama ve Dr. Kerem Sait katıldı.İlgili konular

almanya

Almanya Şansölyesi Scholz yarın Türkiye'ye geliyor

1 yıl önce

Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Olaf Scholz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle yarın Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunacak....Devamını oku