Yaşam

Parasını ödeyen 180 aile 3 yıldır TOKİ’den ev bekliyor

1 yıl önce

ev

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 2+1 ve 3+1 ev yapmak için 180 aileden biner TL toplayan TOKİ, aradan 3 yıl geçmesine rağmen temel atmak bir yana, evlerin yapılacağı arazileri bile belirlemedi.

Vatandaşlar ne yapacağını şaşırmış durumda.

 

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 3,5 yıldan bu yana TOKİ skandalı yaşanıyor. Karaçulha Mahallesi'nde 2+1 ve 3+1 olarak 180 aileye konut yapmak için yola çıkılarak aile başına biner TL peşinat toplandı.

 

Aradan 3 yıl geçmesine rağmen temel atmak bir yana, evlerin yapılacağı araziler bile hala belli değil. Vatandaşların soruları yanıtsız bırakılırken içlerinde gazi ve şehit aileleri ile birlikte engelli vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor.

 

11 Temmuz 2019 tarihinde Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu'nda Noter huzurunda çekilen kuralar sonrasında 270 müracaat arasından 180 talihli aile belirlenmiş, kurayı kaybedenlerin yatırdığı biner TL'lik katılım paraları da kısa süre içinde geri iade edilmişti. Aradan geçen 3 yıla rağmen yapılacak evlerin yerleri bile belirlenemedi.

 

BÜYÜK UMUTLARLA KAYIT OLDULAR

 

TOKİ idaresi Fethiye Karaçulha Mahallesi'nde yapacağı 2+1, 85 metrekarelik dairelerin 170 bin TL, 120 metrekare alana sahip 3+1’lerin fiyatlarının 240 bin TL olacağını duyurdu.

 

Ödeme şekillerini de 16 bin TL peşinat,bin 275 TL taksit; 33 bin TL peşinat 756 TL taksit; 23 bin TL peşinat bin 800 TL taksit; 47 bin TL peşinat bin 67 TL taksit gibi farklı ödeme seçeneklerini açıkladı.

 

Evlerde şehit ve gazi aileleri ile engelli vatandaşlar için de özel kontenjanlar ayrıldığı duyuruldu. Halk Bankası’nın Muğla ilindeki yetkili şubelerine katılmak isteyen vatandaşlar biner TL yatırdı.

 

11 Temmuz 2019 tarihinde Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu'nda Noter huzurunda çekilen kuralar sonrasında 270 müracaat arasından 180 talihli aile belirlenirken kurayı kazanamayanların biner lirası bir hafta içinde iade edildi.İlgili konular

deprem

Muğla depremle sallandı

11 ay önce

Muğla'nın Ula ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem yaşandı....Devamını oku
deprem

Datça'da korkutan deprem!

1 yıl önce

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi....Devamını oku