Politika

Paylan: Uçaklarınızdan birini satıp, 20 yangın söndürme uçağı alabilirdiniz

1 ay önce

uçak

HDP'li Paylan, orman yangınlarıyla ilgili Erdoğan’a "Uçan saraylarınızdan birini satıp, yirmi yangın söndürme uçağı alabilirdiniz. Neden yapmadınız?" sorusunu yöneltti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, son günlerdeki orman yangınlarını bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede Paylan, “28 Temmuz günü başlayan, can kayıplarına neden olan ve doğayı, ekolojiyi, canlı yaşamını yok eden orman yangınları henüz sonlandırılabilmiş değildir. Tarım ve Orman Bakanı, ‘Türkiye genelinde 28-29 Temmuz tarihlerinde 17 ilimizde toplam 58 orman yangını meydana geldiğini, yangınları kontrol altına almak için üç uçakla müdahale edildiğini’ açıklamaktadır. Orman yangınlarının, yeterli sayıda yangın söndürme uçağıyla müdahale sağlanamadığı için söndürülememesi kamuoyunda büyük tepkiye neden olmaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

‘YANAN ORMANLARIN BAŞ SORUMLUSU OLDUĞUNUZUN FARKINDA MISINIZ?’

 

Paylan’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a yönelttiği sorular şöyle:

 

1.Uçan saraylarınızdan birini satıp, yirmi yangın söndürme uçağı alabilirdiniz. Neden yapmadınız?

 

2.Yeterli sayıda yangın söndürme uçağı neden almadınız?

 

3.Yanan ormanların baş sorumlusu olduğunuzun farkında mısınız?İlgili konular

Kabil

Çakırözer'den Fuat Oktay'a "Taliban" sorusu

1 hafta önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, 19 kişilik bir teknik ekibin Kabil’de bulunduğu yönündeki açıklamasını muhalefet Meclis gündemine taşıdı....Devamını oku
oktay

Fuat Oktay: Başkalarını taklit etmeye gerek yok

6 ay önce

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi kararına ilişkin konuştu. Oktay, "Çareyi dışarılarda aramaya, başkalarını taklit etmeye gerek yoktur. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur" dedi....Devamını oku