Türkiye Haberleri

PKK'ya ait iki önemli isim yakalandı

2 hafta önce

pkk

Suriye'de PKK/PYD silahlı terör örgütü adına faaliyet gösteren biri kadın iki kişi Mersin'de yakalanırken, Barış Pınarı bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 6 PKK/YPG'li terörist de etkisiz hale getirildi.

Mersin’de jandarmanın yaptığı operasyonda, Suriye’de PKK/PYD silahlı terör örgütünün sözde Münbiç asayiş genel müsteşarı ile medya koordinatörlüğü ve silahlı asayiş biriminde faaliyet yürüten kişi yakalandı.

 

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve Mersin İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/PYD silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik yaptıkları çalışmalarda, Suriye’de örgütün sözde Münbiç asayiş genel müsteşarı ile Münbiç medya koordinatörlüğü ve silahlı biriminde faaliyet yürüten kişinin illegal yollardan Türkiye’ye giriş yaparak, Mersin’e geldiğini tespit edilmesi üzerine, şahısların kaldıkları adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, biri kadın 2 kişiyi gözaltına aldı. Evde arama yapan ekipler, çok sayıda dijital materyal ele geçirdi.

 

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 6 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklarken, yapılan açıklamada, “Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı bölgesinde başarılı bir operasyon daha gerçekleştirdi. Huzur ve güven ortamını bozmak için saldırı girişiminde bulunan 6 PKK/YPGli terörist etkisiz hale getirildi” denildi.İlgili konular

terörist

4 terörist etkisiz hale getirildi!

17 saat önce

Barış Pınarı bölgesine sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi....Devamını oku
terörist

Beş terörist teslim oldu

4 gün önce

İçişleri Bakanlığı ikna çalışmaları neticesinde terör örgütü PKK'dan kaçan beş teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı....Devamını oku