İnsan Hakları

Polis, Kocaeli'de durdurduğu araçta 112 kaçak göçmen yakaladı

1 hafta önce

polis

TEM Otoyolu geçişinde polis ekipleri tarafından durdurulan bir tırın dorsesinden 112 kaçak göçmen çıktı. Olayda 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Elde edilen bilgilere göre, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından göçmen kaçakçılığının men ve takibine yönelik çalışmalar kapsamında, TEM Otoyolunda seyir halinde olan bir tırın dorsesinde kaçak göçmen taşındığı bilgisi alındı.

 

Ekipler tarafından takibe alınan tır, Kocaeli geçişinde durduruldu. Yapılan aramalarda tırın dorsesinde 112 kaçak göçmen bulundu. Tırın dorsesinden indirilen göçmenler, gerekli işlemleri için İl Göç Müdürlüğüne gönderildi.

 

Olayla ilgili araç sürücüsü M.Ç. ile araçta bulunan H.D. isimli iki şahsın gözaltına alındığı belirtildi.İlgili konular

Bolu Valisi Ahmet Ümit

Bolu Valisi’nden göçmenlere ‘garip’ bir uyarı: Kadınlara sabit bakmayın

8 saat önce

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte yaşayan Irak, Suriye, Afganistan, İran ve diğer ülkelerden gelenlerin temsilcileriyle bir araya geldi....Devamını oku
polis

Dolandırıcılara polis operasyonu: 51 gözaltı

1 hafta önce

Antalya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sosyal medyadan yüksek kazanç vaadiyle 'garantili bahis kuponu' adı altında dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine 22 ilde operasyon başlattı. Yapılan operasyonlarda 51 şüpheli gözaltına alındı....Devamını oku