Dünya

Polonya'da Koronavirüs kısıtlamaları 31 Ocak'a kadar uzatıldı

1 hafta önce

polonya

Polonya Sağlık Bakanı Adam Niedzielski, Milli Eğitim Bakanı Przemyslaw Czarnek ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantı sonrası ülke genelindeki kısıtlamaların 31 Ocak Pazar gününe kadar uzatıldığını duyuruldu.

Yeni karara göre evler dahil olmak üzere, kamusal alanlarda 5'ten fazla kişi bir araya gelemeyecek. Alışveriş merkezleri, kayak merkezleri, oteller, ticari işletmeler kapalı kalacak. Restoranlar yalnızca paket servis yapabilecek

 

Tiyatrolar, kütüphaneler, müzeler, sinema salonları gibi kültür kurumlarının yanı sıra yüzme havuzları, spor salonları ve  kulüpler de kapalı kalmaya devam edecek. Yurt dışından gelen yolcular ise 10 gün karantinaya alınacak.

 

Polonya'daki durumu stabil olarak niteleyen Niedzielski, "Bulaşma sayısında bir sıçrama, ölü sayısında dinamik bir artış, hastanelerimizde bir yığılma yok" ifadelerini kullandı.

 İlgili konular

uykusuzluk

Koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artıran etken: Uyku eksikliği

1 gün önce

Rus bilim insanı Aleksandr Kalinkin, uyku eksikliğinin Kovid-19 dahil olmak üzere viral enfeksiyonları kapma riskini yüzde 250 oranında artırdığını söyledi....Devamını oku