Gündem

Portakal'dan Haksever'e tavsiye!

3 yıl önce

Portakal'dan Haksever'e tavsiye!


Fox Ana Haber’i sunan Fatih Portakal, NTV’den ayrıldığını açıklayan Oğuz Haksever’e sosyal medya hesabından seslendi. 
 
Yassıada hakkında söylenirken sesi yanlışlıkla ekrana verilen ve bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dileyen, ancak kısa süre sonra benzer bir ekran kazası daha yaşayan Haksever’e seslenen Portakal “Güle güle Oğuz abi. Umarım mesleki yaşantınızın belki şimdilik olan bu son bölümünü sorgulayıp, kendi adınıza dersler çıkarabilirsiniz. İlerisi için iyi olabilir. Ne dersiniz?” mesajını paylaştı.
 
 
Meslek hayatının son yıllarında uyguladığı hükümete yakın yayın politikası nedeniyle eleştirilen Haksever, NTV’ye veda ettiğini bir mektupla duyurmuştu.
 
Neden ayrılıyor?
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yassıada ziyareti sırasında, “Yassıada demiyorum, yaslı ada diyorum” sözleri üzerine, mikrofonunun açık kaldığının farkında olmayan Haksever’in “Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun” dediği ekranlardan duyulmuştu.
 
Haksever ise açıklama yaparak, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın o sözlerini duyunca kendi kendime söylenirken ‘…okumuşsunuz’ dememe rağmen durum ses masasından fark edilince sesimi hemen kıstıklarında son bölüm, ‘okumuşsun’ diye yayına çıkmıştır. Yassıada’daki düzenlemelerin, bence ‘Bu çok önemli mekanda olması gereken hüzün havasını’ yansıtmadığı kanaatine sahibim. Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir. Yayın sırasında oluşan bu talihsizlikten ötürü tüm kamuoyundan özür diliyorum” demişti.
 
Haksever’in bu nedenle emekliliğini istediği ortaya çıkmıştı.
 
Haksever geçtiğimiz ay da rejiye tepki gösterirken yine seyirciye yakalanmış, video kısa sürede internette viral olmuştu.
 


İlgili konular

Fatih Portakal Sedat Peker

Portakal'dan Peker paylaşımı: Devran döndüğünde pazar çok karışacak!

1 yıl önce

Gazeteci Fatih Portakal, Sedat Peker'in gündem oluşturan iddiaları hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı....Devamını oku
ismail

İsmail Küçükkaya'dan çok konuşulacak Fatih Portakal açıklaması

2 yıl önce

 İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal'ın FOX Haber sunuculuğunu neden bırakma kararı aldığı ile ilgili konuştu. Küçükkaya, Portakal'ın neler söylediğini aktardı....Devamını oku