Politika

Portakal'dan Soylu'ya tepki

1 yıl önce

portakal soylu

Bir ayda en az 20 polisin intihar etmesi Türkiye gündemine oturdu.

Gazeteci Fatih Portakal, polis intiharlarına ilişkin herhangi bir açıklama yapmayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

 

Son günlerde ardı ardına gelen polis intiharları, kamuoyunun gündeminde. Emniyet, “Polis intihar oranlarında artış yok” derken CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal polis intiharlarının araştırılması için Meclis Başkanlığı’na önerge sundu.

 

Önergenin gerekçesinde, son bir ayda 20 polisin intihar ettiği vurgulandı. İntiharların nedenleri arasında “amir baskısının” öne çıktığına işaret edildi. Emniyet teşkilatında terfilerin, atamaların ve görevlendirmelerin; siyasi ilişkilere göre şekillendiğine dikkat çekildi.

 

'BUNU ANLAMIYORUM'


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaşanan duruma sessiz kalmasına tepki gösteren gazeteci Fatih Portakal, ''1 ayda 20 polis hayatına son veriyor. Peker’in iddialarına @TC_icisleri bakanı olarak tatmin edici yanıt vermiyorsunuz anlayabilirim. Ama personeliniz canına kıyıyor bu konuda da konuşmuyorsunuz? Bunu anlamıyorum. Neden bu insanlar mutsuz ve kimi hayatına son veriyor? @TBMMresmi'' ifadelerini kullandı.

portakal soylu


İlgili konular

soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

8 ay önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku
silah

Küçükçekmece Adliyesi önünde silahlı çatışma: 3 ölü ve 1 yaralı

8 ay önce

İstanbul'daki Küçükçekmece Adliyesi önündeki silahlı çatışmada 3 kişi öldü, 1 kişi ise yaralandı....Devamını oku