Türkiye Haberleri

PTT'de alınmayan önlemler virüsü bulaştırıdı

1 hafta önce

ptt

PTT'de çalışan bir kişinin covid- 19 testi pozitif çıkması sonucu alınması gerekli önlemlerde taviz verildiği için 10 kişiye daha bulaştığı öne sürüldü.

Şikayete uğrayan şube müdürü ise işçileri suçlayarak,  işten kaçmak için bunu yaptıklarını ifade etti.

 


PTT Eskişehir Başmüdürlüğü'nde, çalışan birinin corona virüsüne yakalanması sonucu aynı yerde çalışanlar, karantina altına alınması gerekirken, aynı yerde çalışmaya devam ettirildi.

 

Ortaya çıkan ilk vakadan sonra virüse yakalanmış olabileceklerinden şüphelenen kişiler, kendi imkânlarıyla test yaptırması sonucu 10 kişinin daha virüse yakalandığı ortaya çıktı.

 

PTT Eskişehir Başmüdürü Hüseyin Zengin iddiaları yalanlayarak, kurumda 10 değil, 8 kişinin virüse yakalandığını, bunun iş yeri dışında da gerçekleşmiş olma ihtimalinin olabileceğini savundu.

 


Vatandaşlar, vakanın ardından alınması gereken önlemlerin alınmadığını iddia ederken, Zengin; virüse yakalanan çalışanın bulunduğu katta şu anda kimsenin çalışmadığını önlemlerin alındığını ve ortamın dezenfekte edildiği öne sürdü.İlgili konular

böcek

Bilim insanları şeytani zırhlı böceği otomobille ezdi, sonuçlar şaşırttı

1 gün önce

Daha güçlü binalar veya uçaklar yapmanın sırrı, ABD’li araştırmacıların yeni deneyine göre, son derece dayanıklı bir böceğin anatomisinde yatıyor....Devamını oku