Dünya

Putin: Biden tam bir profesyonel

1 yıl önce

biden

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Putin, Cenevre’de dün ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdiği ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili, “Medyada sunuluş biçimi ile gerçekte olduğu kişi birbirinden tamamen farklı” değerlendirmesini yaptı.

 

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, Putin, ocakta görevi devralması sonrasında dün ilk defa İsviçre'nin Cenevre kentinde bir araya geldiği ABD Başkanı Biden’ın ‘basında yansıtıldığı gibi birisi olmadığını, ne elde etmek istediğini gayet iyi bilen biri olduğunu’ belirtti ve "Hiçbir şeyi atlamamak için onunla çok dikkatli bir biçimde çalışmak gerek" diye ekledi.

 

Putin, devlet kadrolarını yetiştiren bir okuldaki konuşmasında, Biden’ın uzun bir Avrupa turunda olmasına karşın, dünkü görüşmelerinde ‘oldukça canlı göründüğünü’ söyledi.

 

Rusya Devlet Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“(Biden ile) iki saat, hatta belki daha uzun zaman yüz yüze görüştük. Her şeye tamamen hakimdi. Belki zaman zaman notlarına bakmıştır, fakat bunu hangimiz yapmıyoruz ki? Biden tam bir profesyonel. Hiçbir şeyi gözden kaçırmamak için onunla çalışırken çok dikkatli olmalı. Zira sizi temin ederim ki kendisi hiçbir şeyi gözden kaçırmıyor.”

 

Cenevre’deki görüşmelerinin dostane bir havada geçtiğini de ekleyen Rusya lideri, “Birbirimizi ve kilit meselelerdeki duruşlarımızı karşılıklı olarak anlayabildik. Umuyorum ki geçmiş yıllardaki gibi olmaz ve ABD Başkanı’nın çalışmasına mani olmazlar” ifadelerini kullandı.

 

Putin ayrıca, “Bize gelince, Rusya olarak kendi çıkarlarımızı savunacağız. Bu diyaloğun sürdürülmesine Amerikan tarafı ne derece hazır olacaksa, biz de o derece hazır olacağız” diye ekledi.İlgili konular

rusya

Rusya, dost olmayan ülkelere doğalgaz tehdidini ileri sürdü

4 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Avrupa’nın, Rusya’ya doğalgaz ödemelerini Ruble ile yapmayı reddetmesi durumunda, “Bedavaya doğalgaz sevk etmeyeceğiz” tehdidini ileri sürdü....Devamını oku
üç kuruş

27 Mart gün özeti

4 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku