Dünya

Putin: Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında çalışma grubu kurulacak

5 gün önce

putin

Rusya Devlet Başkanı Putin, Dağlık Karabağ'daki sorunları görüşmek için, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı Moskova'ya davet etmişti. Putin'in başkanlığında gerçekleşen üçlü görüşme yaklaşık 4 saat sürdü.

Kremlin sarayında gerçekleşen toplatıda Putin, Dağlık Karabağ'da var olan sorunların çözümü için üç ülkenin başbakan yardımcıları düzeyinde bir çalışma grubu kurulması konusunu görüştüklerini ve ortak mutabakata vardıklarını belirtti.

 

Sputnik'te yer alan habere göre, görüşmeden sonra üçlü basın toplantısı düzenlendi. Putin burada yaptığı açıklamada, Dağlık Karabağ'la ilgili anlaşmanın koşullarına uyulduğu, ciddi olayların yaşanmadığı ve Rus barış gücünün yükümlülüklerini tümüyle yerine getirdiğini vurguladı.Ayrıca Putin, Aliyev ve Paşinyan'la yaptıkları görüşmeleri önemli ve faydalı olarak niteledi. Toplantı sonunda, Dağlık Karabağ'da altyapı projelerinin geliştirilmesiyle ilgili ortak açıklama imzaladıklarını ifade etti.

 İlgili konular

aliyev

Cumhurbaşkanı Erdoğan İlham Aliyev'i telefonla aradı

5 saat önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda Dağlık Karabağ konusunu görüştü....Devamını oku
putin

Putin ile Netanyahu telefonda Suriye'yi görüştü

2 hafta önce

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiler. Görüşmede Suriye'deki gelişmeler konuşuldu....Devamını oku