Dünya

Putin’den Rusya’daki Müslümanlara Ramazan Bayramı tebriği

1 yıl önce

rusya

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladığı bir mesaj yayınladı. Rusya lideri mesajında, Müslüman toplulukların ülke yaşamına kattıklarından övgüyle bahsetti.

Rusya lideri Putin’in Ramazan Bayramı mesajında şu ifadeler yer aldı: “Kutsal Ramazan ayı sona erdi, Rusya’daki Müslümanlar uzun zamandır bekledikleri bu bayramı mutlulukla karşılıyorlar. Ramazan Bayramı asırlardır iyi işler yaparak, muhtaç olanlara ilgi göstererek kutlanıyor ve insanın kendini daha iyi yapma isteği bu bayramda adeta cisme dönüştürüyor.”

 

Rusya'daki Müslümanların ‘atalarının geleneklerini nesilden nesile aktararak korumakta olduklarını’ kaydeden Putin, mesajına şöyle devam etti: “Müslüman kurumlar ülkemizdeki yaşantıya aktif bir biçimde katılıyor, devlet ve toplum kurumları arasındaki işbirliğini güçlendiriyorlar. Söz konusu kurumların (pandemiden kaynaklanan) bu zor zamanlarda insanların hayatta kalması, güçlükler ile baş etmesi için yaptıkları faaliyetlerden bahsetmeden geçemem.”

 

Rusya’nın başkenti Moskova’daki camilerde bu sene pandemi nedeniyle toplu bayram namazı kılınmaması kararı alınmıştı.İlgili konular

rusya

Rusya, dost olmayan ülkelere doğalgaz tehdidini ileri sürdü

4 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Avrupa’nın, Rusya’ya doğalgaz ödemelerini Ruble ile yapmayı reddetmesi durumunda, “Bedavaya doğalgaz sevk etmeyeceğiz” tehdidini ileri sürdü....Devamını oku
üç kuruş

27 Mart gün özeti

4 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku