Dünya

Putin’e 'kasap' diyen Biden’a cevap: Hastadır, tedavi olsa iyi olur

3 ay önce

biden

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Başkanı Vyaçeslav Volodin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e “kasap” diyen ABD Başkanı Joe Biden’a tepki göstererek “Biden belki de hastadır, tedavi olsa iyi olur” diye karşılık verdi.

Ukraynalı mültecilerin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında ne düşündüğünü sorması üzerine Biden, “O bir kasap” karşılığını vermişti.

 

Mültecilerle yaptığı temaslardan sonra gazetecilere konuşan Biden, “İnsan ruhunun derinliği ve gücü beni her zaman şaşırtıyor. O çocukların her biri, 'Babam, dedem ya da dışarıda savaşan erkek kardeşim için dua et' anlamında bir şeyler söyledi” ifadelerini kullandı.

 

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Başkanı Vyaçeslav Volodin, yaptığı yazılı açıklamada, sadece hasta veya zayıf bir insanın Biden gibi davranabileceğini ifade etti.

 

Biden’ın tavrı hakkında psikologların inceleme yapması gerektiğini ifade eden Volodin, “ABD vatandaşları başkanlarından utanç duymalı. Biden belki de hastadır, tedavi olsa iyi olur. O mutsuz bir adam” değerlendirmesinde bulundu.

 İlgili konular

Putin ve Zelenski

Kremlin açıkladı: Putin ve Zelenski bir araya mı geliyor?

3 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Rus ve Ukraynalı heyetlerin bugün Türkiye’ye gideceklerini belirterek, “Yüz yüze görüşmelere başlanmasına karar verilmesi bile başlı başına önemlidir” dedi....Devamını oku
putin

Putin’in en yakınındaki adamlarından Çubays, istifa sonrası Türkiye'de

3 ay önce

Ukrayna'ya saldıran Rusya'da ilk kez üst düzey bir istifa gerçekleşti. Kremlin'de Putin'in özel temsilcisi olarak görev yapan Anatoly Çubays görevinden istifa ettikten sonra İstanbul'a geldiği öğrenildi....Devamını oku