Türkiye Haberleri

Rektöre yeni yılda yeni makam aracı

2 hafta önce

rektör

Prof. Şükrü Beydemir, geçen yıl Mart ayında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmasının hemen ardından lüks segmentte dört çeker Volvo marka makam aracı kiraladı. Kiralanan araç için 6 ayda 73 bin 200 TL kira ödendi.

6 ayda 73 bin 200 TL kira ödenen bu aracı iade eden Rektör Beydemir, bir yıllığına 93 bin 540 liraya Skoda marka yeni araç kiralıyor. Yeni araç için çıkılan ihalede “Çift bölge kontrollü, hava kalite sensörlü tam otomatik klima, elektrikli, ısıtmalı, otomatik katlanabilen yan aynalar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi” özellikleri istendi.

 

25 Aralık'ta sözleşmesi imzalanan araçta şu özellikler yer aldı: “Tam otomatik klima, elektrikli, ısıtmalı, otomatik katlanabilen yan aynalar, asgari 2019 model, motor hacmi en az 1490 CC, en fazla 40.000 km, motor gücü en az 140 hp, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, kiralanacak araçların kliması çalışır durumda olacak, yağmurlu ve soğuk havalarda makamın rahatça naklini temin etmek amacıyla aracın camları sağlam, kapı ve cam filtreleri ile araç kasası herhangi bir yerden içeriye su sızdırmayı ve toz almayı önleyecek şekilde olacaktır.”

 İlgili konular

bulu

Boğaziçi rektörü Melih Bulu 23 gündür yardımcı bulamadı

2 gün önce

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Melih Bulu, 23 gündür hiç bir kimse kabul etmediği için, rektör yardımcılığı görevini yapacak hoca bulamadı....Devamını oku
cengiz inş

Diyanet'ten Cengiz Elektrik Şirketi’ne yaklaşık 4 milyon TL

2 hafta önce

Yolsuzluk operasyonları olarak adlandırılan 17-25 Aralık sürecinde, halka ettiği küfürle hafızalara kazınan Mehmet Cengiz, Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi’nin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 yılı “elektrik enerjisi” ihalesini aldığı açıklandı....Devamını oku