Gündem

Reuters: Erdoğan, Katar'da bin Selman'la görüşmek istedi, randevu alamadı

1 ay önce

Erdoğan bin Selman

Reuters haber ajansı, Katar'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Veliaht Prens Selman arasında görüşme ayarlanmaya çalışıldığını ama 'programların uyuşmadığını' yazdı.

Ancak ismi belirtilmeyen Türk kaynak programların uyuşması halinde yakın zamanda böyle bir görüşme olabileceğini de ekledi.

 

Reuters ajansının haberine göre bugün Katar temaslarına başlayan Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turuna çıkan ve yarın da Katar'da olması beklenen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman (MbS) ile görüşmek istedi ama 'programların uyuşmaması' nedeniyle bu plan hayata geçirilemedi.

 

Biri Türk, biri de bir Körfez ülkesinden iki kaynak, Katar'da ikili arasında görüşme ayarlanması için görüşmeler yapıldığını aktardı. Ancak ismi açıklanmayan Türk yetkili, "Programlar uyuşmadı... Bu hafta kapsamlı bir görüşme yapılacak gibi görünmüyor" dedi.

 

Öte yandan yetkili programların uyuşması halinde böyle bir görüşmenin yakın zamanda yapılabileceğini söyleyip 'bölgesel sorunlar çözüldükçe çok sayıda işbirliği fırsatı olacağını' bildirdi.

 İlgili konular

erdoğan

Türkiye ile El Salvador arasında 6 anlaşmaya imzalar atıldı

1 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele'nin huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı....Devamını oku
şentop

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, beraberindeki parlamento heyetiyle Katar'da

1 gün önce

Katar'da bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, başta güvenlikle ilgili tedbirler olmak üzere Türkiye'nin her konuda Katar'a destek verdiğini ifade etti....Devamını oku