Spor

River Plate’den alkışlanacak dayanışma örneği

2 yıl önce

River Plate’den alkışlanacak dayanışma örneği


Arjantin Futbol Süper Ligi ekiplerinden River Plate, kış mevsiminin başlamasıyla ülkede etkili olan kutup soğuklarında stadyumunun kapılarını evsizlere açarak dayanışma örneği gösteriyor.
 
Arjantin'de faaliyet yürüten Red Solidaria yardım kuruluşunun girişimiyle, River Plate takımı, çarşamba gününden bu yana yüzlerce evsize yiyecek temin edip, dışarıda kalmamaları için statta uyumalarına izin veriyor.
 
Red Solidaria'nın başkanı Juan Carr, "El Monumental" olarak bilinen Antonio Vespucio Liberti Stadyumu'nda katıldığı yardım etkinliğinde, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
 
 
Üç gündür devam eden etkinliğe, aralarında River Plate çalışanlarının da bulunduğu 180 gönüllünün katıldığını belirten Carr, "İlk gün 242 kişi burada yemek yedi, bunların 103'ü geceyi burada geçirdi. Dün, 340 kişi geldi ve 114 kişi burada kaldı. Bugün de en az 120 kişi burada kalacak ve bu son gün olacak. Yarın için neler yapabileceğimize bakacağız." dedi.


İlgili konular

bakan

Bakan Zehra Selçuk: Yoksulluk sıfıra indi, lütfen iftihar edelim!

1 yıl önce

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşların halk ekmek büfelerinde ucuz ekmek için kuyruk oluşturduğu günlerde yoksulluğun Türkiye’de sorun olmaktan çıktığına ileri sürdü....Devamını oku