Spor

Ronaldinho gözaltına alındı!

2 yıl önce

Ronaldinho gözaltına alındı!


Brezilya futbolunun efsane ismi Ronaldinho Paraguay'da sahte evrak ve pasaport iddiaları nedeniyle kardeşiyle birlikte ülkede gözaltına alındı.
 
Daha önce ülkesi Brezilya’da izinsiz yaptığı inşaat nedeniyle birçok mülküne el koyulan Brezilya futbolunun efsane isimlerinden biri olan Ronaldinho’nun bu kez de Paraguay’da sahte evrak ve pasaport kullanma gerekçesiyle başı derde girdi.
 
ESPN Brasil’in haberine göre Ronaldinho, erkek kardeşi Assis ile birlikte Çarşamba günü bir yardım etkinliği kapsamında Paraguay’a gitti. Paraguaylı yetkililer, Asuncion kenti yakınlarında bir otelde konaklayan Ronaldinho’nun kaldığı odada sahte evraklara ulaştılar.
 
Yaşananların ardından Ronaldinho ile kardeşi Assis gözetim altına alınırken otelde kalmalarına ise izin verildi. İkiliye eşlik eden bir başka kişi ise tutuklandı. Konuyla ilgili demeç veren Paraguay İçişleri Bakanı Euclides Acevedo, ”Ronaldinho ile kardeşi adli soruşturma altındalar ve ifade vermek zorundalar. Sonrasında tutuklanıp tutuklanmayacaklarına karar verilecek” ifadelerini kullandı.
 
Bakan Acevedo, Ronaldinho ile Assis’in kendileriyle işbirliği yaptığını söyledi. İkili ayrıca, yanlarında bulunan ve Paraguay polisi tarafından tutuklanan kişinin kendilerini kandırdığını da iddia etti. Ronaldinho ve Assis’in bugün Paraguay’da konuyla ilgili savcılığa ifade vermesi bekleniyor.


İlgili konular