Gündem

RTÜK Başkanı Şahin'in olağanüstü toplantı çağrısına tepki: Bu neyin telaşı?

4 ay önce

rtük

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK) İlhan Taşçı ve Onur Konuralp, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in kurulu yarın olağanüstü toplantıya çağırdığını açıkladı.

Taşçı ve Konuralp, acil toplantı kararı alınma nedeninin "Cumhurbaşkanına hakaret"ten tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın sözleri olduğunu ifade ederken, olağanüstü toplanma kararında hükümetten gelen bir talimat olduğu ifade edildi.

 

Üst kurul üyelerinin olağanüstü toplantı kararıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımları şöyle:

 

"RTÜK Başkanı, çarşamba günü olağan toplantı olmasına rağmen yarın saat 12’de Üst Kurulu olağanüstü toplantıya çağırdı! Amaç Sedef Kabaş’ın sözleri nedeniyle TELE 1'e haddini bildirmek. Kabaş tutuklu! Bu neyin telaşı? Amaç belli Saraydan gelen talimatı bir an önce yerine getirmek."

 İlgili konular

emekli

70 yaşındaki emekli Sedef Kabaş’ın sözlerini paylaşması üzerine tutuklandı

2 ay önce

Sosyal medyadan Sedef Kabaş‘ın sözlerini paylaşan Ali Yılmaz adlı emekli vatandaş ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklanarak cezaevine gönderildi....Devamını oku
kabaş

CHP'li kadın vekilleri, Sedef Kabaş'la cezaevinde görüştü

3 ay önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile CHP'li kadın milletvekillerinden oluşan heyet, gazeteci Sedef Kabaş'ı tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde ziyaret etti....Devamını oku