Türkiye Haberleri

RTÜK'ten Spotify açıklaması

6 gün önce

rtük

RTÜK, ‘’Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır‘’ dedi.

Spotify, verilen 72 saatlik sürenin dolmasına dört saat kala lisans için RTÜK’e resmen başvurdu. Başvurunun ardından RTÜK, Spotify ile ilgi açıklama yaptı.

 

Radya ve Televizyon Üst Kurulu'ndan yapılan açıklamada şöyle ifade edldi:

 

"Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisnde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır. Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloga açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir. Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir."

 İlgili konular

rtük

RTÜK-Spotify arasında anlaşma sağlandı

1 hafta önce

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun lisans başvurusu yapmadığı gerekçesiyle 72 saat süre verdiği Spotify'ın lisans alacağı ve Türkiye'de temsilcilik açacağı ifade edildi....Devamını oku
esra erol

RTÜK'ten Esra Erol açıklaması

3 hafta önce

RTÜK, izleyiciler tarafından çok sayıda şikayet alan Esra Erol'un programına ilişkin bildiri yayımladı. Yapılan açıklamada, "Gereken yapılacaktır" denildi....Devamını oku