Gündem

Ruhsar Pekcan için kiralanan konuta tadilat için de 380 bin lira harcanmış

1 hafta önce

pekcanruhsar

Ticaret Bakanlığı'na, kendisine ve eşine ait Nanoksia Biyoteknoloji firmasından 9 milyon liralık dezenfektan alındığının ortaya çıkmasının ardından görevden alınan Ruhsar Pekcan'a bakanlık bütçesinden kiralanan evin tadilatı için 380 bin lira harcandığı iddia edildi.

Bakanlık dönemindeki dezenfektan skandalı sebebiyle geçtiğimiz günlerde kabineden alınan Ruhsar Pekcan bakanlığa atanınca Ticaret Bakanlığı tarafından daire kiralandı. İddiaya göre o daire için bakanlığın bütçesinden 380 bin lira harcandı.


Odatv’de yer alan habere göre, Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanlığı görevine getirildikten sonra kendisine bakanlığın tam karşısında olan lüks bir yerde daire kiralandığı ve Ankara Çankaya’daki daire kiralandıktan sonra Bakan Pekcan’ın isteğiyle iç dekorasyonda “küçük” değişiklikler yapıldığı belirtildi.

 

İddiaya göre yenilemenin maliyeti de bakanlığın bütçesinden karşılandı. Bu “küçük yenileme” için 380 bin TL harcandı.

 

Yine iddialara göre Bakan Ruhsar Pekcan, içini tamamen yenilediği daireyi çok sevdi. Hatta bakanlık görevinden alınmasına rağmen hala o dairede oturuyor. Bakanlık yetkilileri tarafından Pekcan ailesine daireyi boşaltıp, boşaltmayacağı soruldu.İlgili konular

özetmayıs

8 Mayıs gün özeti

1 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Pekcan

Eski Bakan Pekcan’ın şirketi, dezenfektanı 2.5 katına bakanlığa satmış

1 hafta önce

Ticaret eski Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan ile alakalı skandallar bitmek bilmiyor....Devamını oku