Dünya

Rus milyarder Abramovich Chelsea’yi satıyor!

11 ay önce

rus

Rus milyarder Roman Abramovich, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları sonrası hedef alınan isimlerin arasında yer almasının ardından sahibi olduğu İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’yi satmaya karar verdi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Putin’e yakın isimlerin yaptırımların hedefi olmuştu. İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin sahibi Rus milyarder Roman Abramovich’te yaptırım uygulanması istenen isimler arasında adı geçiyordu.

 

Hakkında çıkan muhtemel yaptırım haberlerinin ardından açıklama yapan Abramovich, "Chelsea FC’nin sahibi olmamla ilgili olarak son birkaç gündür medyada çıkan spekülasyonlara değinmek istiyorum. Daha önce de belirttiğim gibi, her zaman kulübün çıkarlarını en iyi şekilde düşünerek kararlar aldım. Mevcut durumda, bu nedenle kulübün, taraftarların, çalışanların, kulübün sponsorlarının ve ortaklarının yararına olduğuna inandığım için kulübü satma kararı aldım" diye konuştu.

 

Sabah saatlerinde Abramovich’in açıklaması öncesi İsviçreli milyarder Hansjorg Wyss’in Chelsea’yi satın alma şansının kendisine teklif edildiğini ileri sürmüştü.

 İlgili konular

Abramoviç

Rus iş insanı Abramoviç de yaptırım listesine eklendi

10 ay önce

İngiltere, Rus iş insanı Roman Abramoviç'i yaptırım listesine dahil ederek ülkedeki mal varlıklarını dondurma kararı aldı....Devamını oku
tuchel

Tuchel, Chelsea'nin tarihine geçti

1 yıl önce

Chelsea Menajeri Thomas Tuchel, ilk 13 maç sonunda hiç kaybetmeyerek İngiliz ekibinin tarihine adını yazdırdı....Devamını oku