Dünya

Rusya ile Mısır arasındaki uçak seferleri 5 yıl sonra yeniden başlıyor

2 hafta önce

mısır

Mısır'da bulunan Sina Yarımadası'nda 224 kişiyi taşıyan Rus Metrojet Havayolları'na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağı 2015 yılında düşmesi üzerine 2 ülke arasında yapılan uçak seferleri durdurulmuştu.

Rusya'nın önde gelen havayolu şirketlerinden Norwdwind Havayolları, Mısır'ın Sharm el Sheikh ve Hurghada tatil noktalarına uçuşların yeniden başlatılması için resmi başvuru yaptığı ve bu başvurudan sonra 2 ülkenin prensip olarak anlaşma sağladığı belirtildi.

 

Mısır ve Rusya tarafları bu gelişmeyi teyid ederken, uçuşların önümüzdeki Mart ayında başlatılmasının planlandığı ifade edildi.

 

 İlgili konular

akar

Bakan Akar: Mısır'ın Türk kıta sahanlığına saygı göstermesi çok önemli 

4 saat önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mısır'ın Doğu Akdeniz’de hidrokarbon arama ihalesini Türkiye’nin daha önce ilan ettiği sınırlara saygılı olarak yapmasını olumlu karşıladıklarını belirtti. Akar, "Bu çok önemli bir gelişme bunun devam etmesini bekliyoruz. Mısır ile bizim tarihsel, kültürel birçok ortak değerimiz var. Bunların aktive olmasıyla önümüzdeki günlerde farklı gelişmeler olabilir diye değerlendiriyoruz" diye konuştu....Devamını oku
sudan

Dışişleri Bakanlığından, Güney Sudan'a düşen uçak için başsağlığı mesajı

3 gün önce

Dışişleri Bakanlığı, Güney Sudan'da düşen yolcu uçağında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı....Devamını oku