Dünya

Rusya: KGAÖ Barış Gücü, Kazakistan’da istikrar sağlanana dek kalacak

1 yıl önce

rusya

Açıklamanın, Kazakistan lideri Tokayev'in, barış güçlerinin iki gün sonra ülkesinden ayrılmaya başlayacağını duyurmasının hemen ardından gelmesi manidar karşılandı.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev'in 'KGAÖ Barış Gücü en fazla 10 güne Kazakistan'dan çıkacak' açıklamasının hemen ardından Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Kazakistan'daki durum tamamen istikrara kavuşana dek barış güçlerinin ülkeden çekilmeyeceğini ifade etti.

 

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Kolektif Güvenlik Anlaşması (KGAÖ) Örgütü barış güçlerinin Kazakistan'daki görevlerinin, ülkedeki durumun tamamıyla istikrara kavuşmasının ardından sona erdireceğini bildirdi. Şoygu'nun açıklaması, Kazakistan lideri Tokayev'in, barış güçlerinin iki gün sonra ülkesinden ayrılmaya başlayacağını ve 10 güne kadar tamamen çekileceğini duyurmasından hemen sonra yapılması dikkat çekti.

 

Şoygu, bir askeri personel toplantısındaki konuşmasında, "KGAÖ, Kazakistan Cumhuriyeti'ndeki durum tamamen istikrara kavuşana dek görevlerini yerine getirmeyi sürdürecek, tabii ki bunun kararını Kazakistan Cumhuriyeti liderliği verecek"diye konuştu.İlgili konular

akar

Bakan Akar, Rus mevkidaşından ticari gemiler için talepte bulundu

10 ay önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Telefon görüşmesinde Ukrayna’daki gelişmeler ele alınırken, “Mevcut durum nedeniyle Rus limanlarında bekleyen ticari gemilerin Türkiye’ye emniyetle gelmesi için destek beklentisi” iletildi....Devamını oku
akar

Bakan Akar, Rusya mevkidaşı Şoygu ile görüştü

1 yıl önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergei Şoygu ile telefon görüşmesi yaptı....Devamını oku