Politika

Rusya: Türkiye ile savaş uçağı tedariki konusunda görüşmeye hazırız

1 hafta önce

su 57

Rusya federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS’nin yetkilileri, Türkiye’ye Rus yapımı savaş uçakları tedariki konusunda görüşmelere devam etmeye hazır olduklarını belirtti.

Türkiye’ye Su-35 ya da Su-57 jetleri tedariki üstüne yapılan görüşmelerde ilerleme sağlanıp sağlanamadığı sorusu karşısında bir FSVTS yetkilisi, “Defalarca söylediğimiz gibi, yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rus yapımı askeri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” dedi.

 

FSVTS yetkilisi Rus basınına açıklamalarında, Türkiye tarafının daha önce Su-35 uçakları ile ilgilendiğini de belirtti ve söz konusu uçakların tedarikine ilişkin bir başvuru yapılması halinde görüşmeye hazır olduklarını kaydetti.

 

Rus yetkili bunun yanında, beşinci nesil Su-57 uçakları için de görüşmelere hazır olduklarını söyledi ancak bu uçakların üretiminde Rusya Savunma Bakanlığı’nın gereksinimlerine öncelik verileceğini sözlerine ekledi.İlgili konular

vergi

ABD’den Türkiye’ye ek gümrük vergisi

5 dakika önce

ABD Ticaret Bakanlığı’ndan Türkiye'den ithal alüminyum levhaya azami yüzde 4.34 ek gümrük vergisi getirilmesi kararı alındı....Devamını oku
katar

Türkiye ve Katar ortak tatbikat yapacak

1 gün önce

Türkiye ve Katar silahlı kuvvetlerinin, 2-31 Mart arasında Katar'da ortak tatbikat yapacağı açıklandı....Devamını oku