Ekonomi

Rusya'dan Türkiye'ye ayçiçek yağı jesti

3 ay önce

ayçiçek yağı

Rusya'dan gönderilen ayçiek yağı yüklü üçüncü gemi İstanbul Boğazı'ndan sabaha karşı geçerek Mersin Limanı'na doğru hareket etti.

Türkiye'de son dönemde fiyatı akıl almaz derecede zamlanan ayçiçek yağları marketlerde tükenince devreye Rusya girdi. 

 

Geçtiğimiz hafta 'fiyatlarına zam gelecek' şeklinde haberlerin çıkmasıyla marketlerde insanların satın almak için kuyruğa girdiği ayçiçek yağı stoklarına Rusya'dan destek geldi.

 

Rusya'dan hareket eden tonlarca ayçiçek yağı yüklü üçüncü gemi de İstanbul Boğazı'ndan geçti.

 

Rusya'nın Yisk Limanı'ndan çıkış yapan tonlarca ayçiçek yağı yüklü 'Glard 1' isimli gemi, saat 04.00 sıralarında İstanbul Boğazı'na ulaştı.

 

Ayçiçeği yağı yüklü gemi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nin koordinasyonunda İstanbul Boğazı'ndan geçti.

 

Rusya'dan Türkiye'ye gelen üçüncü ayçiçek yağı gemisi Mersin Limanı'na doğru devam ediyor. Geminin, 17 Mart'ta Mersin Limanı'nda olması bekleniyor.

 

ERDOĞAN: BİZİM BÖYLE BİR SORUNUMUZ YOK

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de litresi 50 liralara kadar çıkan ayçiçek yağı konusuyla ilgili olarak "Son günlerde bir yağ meselesi çıkardılar, bizim ayçiçek yağı, zeytinyağı sorunumuz yok.

 

Muhalefet ülkeyi darda göstermek için böyle bir kampanya yürütüyor. Muhtarlarımızdan şunu istiyorum, marketlerde bakkalarda ayçiçek yağı var mı, yok mu? Gerekirse sizler İçişleri Bakanlığı'mız adına depolarını bile takip edip ihbar edeceksiniz." ifadelerini kullanmıştı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
ayçiçek yağı ve çay

Damada ayçiçek yağı ve çay!

2 ay önce

Siirt’te bir düğünde, katılımcılardan iki kişi, damada altın ya da para yerine 1 litre sıvı yağ ve çay taktı....Devamını oku