Yaşam

Sağanak yağış bekleniyor

1 hafta önce

yağış

Meteoroloji son dakika tahminlerine göre yurdun bir bölümünde sağanak beklenirken, diğer kesimlerde ise havanın yer yer çok bulutlu ve açık olacağı öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan 11 Haziran 2021 hava durumu tahmin raporuna göre; Kıraklareli, Hatay, İç Ege, Antalya ve Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri ile Erzincan, Artvin, Ardahan gibi Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde yer alan illerde sağanak ve zaman zaman gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yurdun genelinde ise havanın açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNDE SEYREDECEK

 

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı tagmin edilirken, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

 

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batılı yönlerden hafif ve orta kuvvette, zaman zaman ise güneyli yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.İlgili konular

sıcaklık

Yağışlar Türkiye'yi terk ediyor, sıcak hava etkisini arttıracak

6 saat önce

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde yağışlı hava dalgasının etkisini kaybedeceğini, hafta sonundan itibaren de hava sıcaklıklarının yükselişe geçeceğini bildirdi....Devamını oku
yağmur

İstanbul için yağış uyarısı

1 hafta önce

Trakya ve İstanbul'da bugün gök gürültülü sağanak ve kuvvetli yağış bekleniyor....Devamını oku