Politika

Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama!

2 yıl önce

bakanlık

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada, , Covid-19 aşı çalışmalarının ve 'Toplumsal Bağışıklık ve İnsidans (görülme sıklığı) Taraması'nın gündem maddesi olarak ele alındığı belirtildi.


Bilim Kurulu toplantısı sonrası, Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, testlerin yaygınlaştırılarak, temas şüpheli vakalar haricinde test sayısının daha da arttırılması konusunda görüş birliğine varıldığı söylendi.

 

Yapılan açıklamada, "İnsan üzerinde ilk uygulamalara en yakın 5 aşının geldiği aşama Bilim Kurulu üyeleri ile ele alınmış, araştırma ürünü olarak üretilen ilk aşının detayları ve diğer 4 aşıda izlenecek aşamalar değerlendirilmiştir" denildi.

 İlgili konular

İlkay Varol DEMİRKÖSE

Bu sefer MHP'li başkan isyan etti: Bakanlıkta işe alım için para alınıyor

8 ay önce

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Zonguldak'ta Sağlık Bakanlığı'na yapılacak alımlarda para karşılığı müdahale edileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirtti....Devamını oku
harita

İllere göre haftalık vaka haritası açıklandı

9 ay önce

Sağlık Bakanı Koca, 22-28 Ocak tarihlerindeki illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarının güncellendiği haritayı paylaştı....Devamını oku