Sağlık

Sağlık Bakanlığı'nın, vaka sayısını açıkladığı 10 ilden 9'u yanlış!

1 ay önce

tablo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçen haftaya göre 100 bin kişi başına düşen vaka sayısının en çok azaldığı iller paylaşımının Sağlık Bakanlığı'nın geçen hafta paylaştığı verilerle örtüşmediği anlaşıldı.

Koca, vakaların en çok azaldığı ilin İzmir olduğunu belirtirken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre vakaların en çok Çanakkale'de azaldığı dikkatli gözlerden kaçmadı.

 

Bakan Koca, bugün yaptığı paylaşımda İzmir'de 100 bin kişi başına vaka sayısının 399,78 azalarak 439,11'e düştüğünü söyledi. Ancak Sağlık Bakanlığı'nın haftalık vaka haritasına göre bu ilin İzmir değil, Çanakkale olduğu ortaya çıktı.

 

 

Koca'nın paylaştığı verilerde vaka düşüşü yaşanan diğer illerin de isimlerinin yanlış olduğu görüldü. Verilere İstanbul yerine Sakarya'nın, Giresun'un yerine Adana'nın, Yalova yerine Kırşehir'in, Tekirdağ yerine Kars'ın, Bayburt yerine Tokat'ın, Kocaeli yerine Batman'ın, Sinop yerine Nevşehir'in, Kırklareli yerine Manisa'nın yazıldığı açıkca belli oluyor.

 

Verilerde ismi doğru yazılan tek şehir ise Zonguldak olduğu görüldü.İlgili konular

koca

Bakan Koca açıkladı: Aşı randevularında yaş sınırı 30'a indi

1 gün önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs aşı randevularında yaş sınırının 30 yaşa indiğini açıkladı....Devamını oku
koca

Bakan Koca açıkladı: Kafe ve restoran çalışanları aşılanacak

1 hafta önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından aşı uygulamasının genişletilmeye başlanacağını açıkladı....Devamını oku