Türkiye Haberleri

Sağlıkçılardan zam protestosu: Keşke sağlıkçı yerine ayçiçek yağı olsaydık

2 hafta önce

protesto

Diyarbakır'da sağlık çalışanları hükümete maaş zamlarına tepki gösterdi. Sağlık çalışanları , "Maaşımız terimizi kurutmaya yetmiyor", "Yine unutulduk", "Bedenim alkışla dinlenmiyor, alkışla aile geçindirilmiyor", "Keşke sağlıkçı yerine ayçiçek yağı olsaydık, yüzde 60 zam gelirdi" gibi pankartlarla maaş zamlarını protesto etti.

Sağlık çalışanları dün Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimliği önünde maaş zamlarını protesto etmek için oturma eylemi gerçekleştirdi.

 

Birgün'de yer alan habere göre, dün sağlık çalışanları Diyarbakır’da yaptığı eylemde, "Maaşımız terimizi kurutmaya yetmiyor", "Yine unutulduk", "Bedenim alkışla dinlenmiyor, alkışla aile geçindirilmiyor", "Keşke sağlıkçı yerine ayçiçek yağı olsaydık, yüzde 60 zam gelirdi" tepkisinde bulundu.

 

Sağlık çalışanları, "Sağlığa bütçe, yaşamaya bütçe", "Alkış değil, hakkımızı istiyoruz" sloganları attı.

 

SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Yıldık Ok Orak açıklamada, sağlık emekçileri olarak neredeyse bir yıldır süren pandemi mücadelesinde en ön safta yer aldıklarına ve en zor şartlarda çalıştıklarına dikkat çekti.

 

Yıldık Ok Orak, emeklerinin maddi ve manevi karşılığını alamadıklarını vurguladı. Orak, "Pandemi döneminde bize verilen hiçbir vaat yerine getirilmedi. Memur maaş zammında da gördük ki biz memurlar ve sağlıkçılar yoksulluk sınırı altında yaşamaya devam edeceğiz. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bizim karnımızı alkışlar ve ‘Sağlıkçılar çok yaşasın’ cümleleri doyurmuyor" dedi.

 İlgili konular

rusya

Rusya'da binler, Navalni'nin serbest bırakılması talebiyle sokakta

3 gün önce

Noviçok ile zehirlendikten sonra ilk kez ülkesine döndüğünde havalimanında gözaltına alınan ve çıkartıldığı mahkeme tarafından 30 gün hapis cezasına çarptırılan Rus muhalif lider Aleksey Navalni destekçileri yapılan çağrılara uyarak ülkenin birçok noktasında protestolar organize etmeye başladı....Devamını oku
baskın

Engelliler derneği kaynak makinesiyle mühürlendi

1 hafta önce

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde engelliler derneği 8 kez yapılan baskında alkollü eğlence mekanı olarak çalıştırıldığı tespit edilip mühürlendi. Dernekte, kısıtlama saatinde 9'uncu kez düzenlenen baskında yine aynı manzara ortaya çıktı. ...Devamını oku