Sağlık

Sahte içki nedeniyle 4 günde 30 kişi hayatını kaybetti

1 hafta önce

içki

İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın ve Kırıkkale'de, 9 Ekim'den bu yana sahte içkiden zehirlendiğini belirtilen 30 kişi hayatını kaybetti.

Kırıkkale'de 9 Ekim'de sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle Yüksek İhtisas Hastanesine başvuran 8 kişiden 7'si yaşamını yitirdi, 1 kişinin ise yoğun bakımda olduğu ifade edildi. 

 

İzmir'de 9 Ekim'den bu yana çeşitli hastanelere başvuran 34 kişi de sahte içkiden zehirlenmiş olabileceklerini söylediler. İzmir'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 16'ya yükselirken diğerlerinin tedavisinin sürdüğü belirtildi. 

 

Mersin'de de hastaneye başvuran 13 kişiden 5'i vefat etti. Çeşitli hastanelerdeki 8 kişinin tedavileri ise sürdüğü söyleniyor.

 

İstanbul'da sahte içkiden zehirlendiklerinden şüphelenilen 4 kişiden 1'i öldü. Tedavisi süren 3 kişiden 2'sinin ise solunum cihazına bağlı olduğu bildirildi.

 

Aydın'ın Nazilli ilçesinde sahte içkiden zehirlendiği iddia edilen 1 kişi ölürken, 1 kişi de hastanede olduğu belirtildi.İlgili konular

öso

İstanbul'da cihatçıların eyleminde ÖSO bayrağı taşındı

3 saat önce

İstanbul Aksaray'da bir araya gelen yüzlerce cihatçı yürüyüş gerçekleştirdi. ÖSO bayrağı taşıyan cihatçılar, koronavirüs (Covid-19) önlemlerini kale almadı....Devamını oku
kaza

3 ayda 75 bin sürücüye telefon cezası

3 gün önce

İstanbul'da son 3 ayda cep telefonu kullanan 75 bin 502 sürücüye, toplamda 21 milyon 743 bin lira para cezası kesilirken, trafik uzmanları 2 saniyelik dalgınlıkların kaza riskini yüzde yüz etkilediğini söyledi....Devamını oku