Gündem

Sakarya’da havai fişek fabrikasının sahipleri gözaltına alındı

1 yıl önce

sakary

Sakarya'nın Hendek ilçesinde patlamanın yaşandığı havai fişek fabrikasının sahipleri Ali Rıza Ergenç ile Yaşar Coşkun gözaltına alındı. Fabrikada meydana gelen patlama sonrası 7 kişi yaşamını yitirmiş, 126 kişi de yaralanmıştı.

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki ‘Büyük Coşkunlar’ havai fişek fabrikasında geçen cuma günü 7 kişinin ölümüne, 126 kişinin de yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili, fabrika sahibi Ali Rıza Ergenç ile Yaşar Coşkun gözaltına alındı.

 

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan fabrika müdürü H.A.V., ustabaşları E.Ö. ve A.A. ile fabrikanın sözleşmeli iş sağlığı ve güvenliği uzmanı A.B. çıkarıldıkları mahkemece dün gece yarısı tutuklanmıştı.

 İlgili konular

bozkır

Hablemitoğlu suikastının zanlısı Bozkır, sorgusunun ardından tutuklandı

3 ay önce

Necip Hablemitoğlu suikastı şüphelilerinden Nuri Gökhan Bozkır, "örgüt üyeliği" ve "tasarlayarak öldürme" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi....Devamını oku
tasalı

Fatma Yasak'ı alıkoyan Alper Tasalı, gelen tepkiler üzerine tutuklandı

9 ay önce

Esenyurt'ta boşanmak istediği eşi tarafından silah zoruyla kaçırıldığını belirten Fatma Yasak (27)'ın sesini sosyal medyadan duyurmasının ardından tekrar gözaltına alınan Alper Tasalı tutuklandı....Devamını oku