Politika

Saldırıya uğrayan Uğuroğlu’ndan Soylu'ya zor soru!

1 ay önce

soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun saldırılara yönelik olarak 'tepkisel' yorumu yapmasını bugünkü köşesinde eleştiren Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, Bakan Soylu'ya, "Ülkü Ocakları’ndan mı, Devlet Bahçeli'den mi, MHP'den mi korkuyorsun?" diye sordu.

Uğuroğlu yazısında, "Türkiye'de aktif siyaset yapan 16 siyasi partiden 15'inin genel başkanı uğradığım alçakça, kalleşçe, haince ve organize terör saldırısı nedeniyle, 'Geçmiş olsun' mesajları verdiler. Organize olduğu, siyasi olduğu ve infaz emrinin bir organize suç örgütü tarafından yapıldığının en önemli delili şudur: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilerini sıralamıştır. Gazeteci Afşin Hatipoğlu bu açıklamayı yorumladı. Ben ise bu demece Yeniçağ yazımda yer verdim. Hatipoğlu Perşembe günü, Özdağ ve ben Cuma günü peş peşe saldırıya uğradık." değerlendirmesini yaptı.

 

Uğuroğlu, "Saldıranların ortak özelliği, 'Ülkü Ocakları' üyesi ya da yandaşı olduklarıdır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayların "tepkisel" olduğunu söyledi. Peki, saldırıya uğrayan Özdağ, Hatipoğlu ve ben ne yapalım? Süleyman Soylu'ya soruyorum. Serbest bırakılan 4 saldırganı yakalayıp tek tek veya toplu halde dövsem, bana hakaretler düzen MHP yöneticilerine fiziksel saldırı yapsam, bunlara da, 'tepkisel' mi diyeceksin? Neden, 'örgütsel' demiyorsun? Ülkü Ocaklarından mı, Devlet Bahçeli'den mi, MHP'den mi korkuyorsun?" ifadesini kullandı.

 İlgili konular

mhp

'MHP'nin başına geçmekten şeref duyarım' diyen Perinçek'e MHP'den jet yanıt

18 saat önce

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in önceki akşam Haber Global’de CHP’li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli’nin “Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var” dedi. Bunun üzerine, “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda” diyen Perinçek'e MHP'den jet yanıt geldi. ...Devamını oku
bahçeli

Boğaziçililerden Bahçeli'ye: Diline dolanan terörist kelimesinden vazgeç

4 gün önce

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “Diyeceğiniz ne varsa söyleyin, çözelim ama üniversite kapılarında terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin” yanıt verirken, "Direnişimize destek veren üniversiteli arkadaşlarımıza terörist derken sorunu çözmek istediğini belirtiyor. Ama kendisi öncelikle diline dolanan terörist kelimesinden vazgeçmelidir" dedi....Devamını oku