Politika

Şamil Tayyar: TCDD Genel Müdürü Murat Atik'in istifası isabetli olmuş

4 gün önce

atik

AKP'li eski milletvekili Şamil Tayyar, TCDD Genel Müdürlüğüne atanan Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Murat Atik'in istifası hakkında, "10 gün önce TCDD Genel Müdürü olarak atanan Murat Atik, istifa etmiş. İsabetli olmuş." dedi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 10 gün önce TCDD Genel Müdürlüğüne atanan Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Murat Atik görevinden istifa etti. Atik’in yerine Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş atandı.

 

TCDD ile 4 Nisan’da 40 milyon euroluk özelleştirme sözleşmesi imzalayan Atik’in aynı zamanda Adnan Oktar grubu üyesi olduğu öğrenilmişti.

 

AKP'li eski milletvekili Şamil Tayyar sosyal medyadan yaptığı açıklamada Atik'in istifası halkkında şu yorumu yaptı:

 

"10 gün önce TCDD Genel Müdürü olarak atanan Murat Atik, istifa etmiş. İsabetli olmuş. Dilerim, referansı da hakkındaki istihbarat raporunu sümenaltı edenler de hesap verir, kimsenin yanına kâr kalmaz. İyi olmak yetmez, kötülerden de uzak durmak gerek."İlgili konular

tayyar

AKP'li Şamil Tayyar, Türkiye'nin göçmen sorununa dikkat çekti

1 ay önce

AKP MKYK üyesi ve eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Göçmen sorunu, Suriyeli boyutunu çoktan aştı, Asya ve Afrikalılara kadar uzandı" diye önemli açıklamada bulundu....Devamını oku