Gündem

Samsun Belediyesi'nde işçiler grev kararı aldı

2 yıl önce

samsun

Belediye yetkileri ile Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SAMULAŞ işçilerinin üyesi olduğu Demir Yol-İş Sendikası arasında yapılan zam görüşmelerinden sonuç çıkmadı. Demir Yol-İş Sendikası grev kararı ve aldıklarını otobüs, tramvayların çalışmayacağını söyledi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Demir Yol-İş Sendikası Sivas Bölge Temsilcisi Murat Kütük, işçilerin 13 saat çalışıp asgari ücretten biraz üstünde maaş aldıklarını belirtti. 

 

Murat Kütük amaçlarının grev yapmak değil masada çözüm bulmak olduğunu dile getirdi. Kütük, “Grev başlarsa SAMULAŞ’a ait tramvaylar ve otobüsler Belediye Başkanı Demir sesimizi duyana kadar çalışmayacaktır. Belediye Başkanı Mustafa Demir, bir nefes alacak kadar ücreti bize çok görmüştür. Bize yasal hakkımız olan grevden başka yol bırakmamıştır. Bizim derdimiz grev değil, hakkımızı masada almaktır. Zarar ettiklerini söylüyor. Ulaşım araçları kar-zarar kuruluşu değil, sosyal kuruluşlardır. Grev başlamadan ‘tekrar görüşelim’ demesini bekliyoruz” dedi.

 

 

 

 İlgili konular

14 mart

14 Mart gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
işçi

Gaziantep’te binlerce işçi sokakta

1 yıl önce

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde asgari ücrete gelen zamdan sonra işyerleri tarafından yapılan maaş artırımlarını yeterli bulmayan binlerce işçi sokağa döküldü...Devamını oku