Türkiye Haberleri

Samsun'da "Paran bereketli olsun" soygunu

2 gün önce

samsun

İlginç hırsızlık olayı Samsun’un İlkadım ilçesinin Zeytinlik Mahallesi’nde yaşandı. Yaşlı kadını tanıyormuş gibi davranan anne-kız, ziyaret ettikleri kadına para yardımı yapacaklarını ve "Bu parayı senin paranın yanına koy bereketlensin" diyerek 5 bin lirasını çaldılar.

Edinilen bilgiye göre, 82 yaşındaki Bülbül K.’nin evine giden Çiğdem G.(40) ve 16 yaşındaki kızı S.G., kendilerini yaşlı kadına bir yakınları diye tanıttılar.

 

Yaşlı kadını kandıran anne-kız Bülbül K.’ye söz de yardım etme bahanesiyle bir miktar para verip verdikleri parayı kendi parasının yanını koyup bereketlenmesini talep ettiler. Dolandırıcılara inanan yaşlı kadın verdikleri parayı evdeki parasının yanına koyduğunu gösterdi.

 

Paranın koyulduğu yeri gören anne ve kızı yanlarında getirdikleri meyve suyunu yaşlı kadına verip mutfaktan bardak getirmesi bahanesiyle yanlarından ayrılmasını sağladılar. Bu durumu fırsat bilen anne-kız yaklaşık 5 bin lirayı çaldılar. Daha sonra Çiğdem G. ve S.G. evden ayrıldılar. Bir süre sonra parasının çalındığını fark eden yaşlı kadın polise başvurdu.

 

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri titiz çalışmanın ardından kimliklerini tespit etti. Anne kız Canik ilçesi Belediyeevleri Mahallesi’ndeki evlerinde kıskıvrak yakalandılar.

 

Yaşı küçük olan S.G. Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Hırsızlık Bürosundaki sorgulanması tamamlanan Çiğdem G. ile Çocuk Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan S.G. bugün Samsun Adliyesine çıkarıldılar.

 

Çiğdem G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, S.G. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldı.İlgili konular

samsun

Samsun'da Dr. Necati Emirhan korona virüs nedeniyle vefat etti

1 hafta önce

Samsun'da özel bir hastanede ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan 36 yaşındaki Dr. Necati Emirhan, korona virüs sebebiyle vefat etti. Emirhan, bugün toprağa verilecek....Devamını oku
bohçacı

Bohçacı kılığında girdiği evden çaldığı şey dikkat çekti

3 hafta önce

Samsun'da bohçacı kılığında girdiği evden ruhsatlı tabancayı çalan kadın hırsız, jandarmanın takibi sonucu yakalandı....Devamını oku