Kültür-Sanat

Sanatçı Ferhan Şensoy hayatını kaybetti

1 yıl önce

Ferhan Şensoy

Sanatçı Ferhan Şensoy, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ortaoyuncular sahnesinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Tiyatromuzun kurucusu, ustamız Ferhan Şensoy’u, dün gece, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm sevenlerinin başı sağolsun” denildi.

 

Kızları ve eski eşi Derya Baykal'dan mesaj: Çok üzgünüz

 

Kızı Müjgan Ferhan Şensoy, sosyal medya hesabından "Babam uçtu göklere" diye yazdı; Ferhan Şensoy'un diğer kızı Derya Şensoy da, "Çok ama çok üzgünüm. Seni çok seviyorum babacım" mesajını paylaştı.

 

Ferhan Şensoy'un eski eşi Derya Baykal ise, "Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik. Çok üzgünüz" mesajını yayımladı.

 

Ferhan Şensoy son röportajında, “Türkiye’yi aydınlığa çıkarma gibi bir mesuliyetimiz var” demişti
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ‘İST’ isimli dergisi için Tolga Akyıldız’a konuşan Şensoy, Beyoğlu’nun çöküşünü büyük bir hüzünle izlediğini söylemiş, şu ifadeleri kullanmıştı:

 

“İstanbul, özellikle Beyoğlu benim çocukluğumun, gençliğimin çok güzel platosuydu. Şimdi baktığımda bana o güzel yılları anımsatan hiçbir şey yok! Anılarımın üzerinden dozerle geçildi… Ses-1885’i korumak gibi bir görevim olmasa İstanbul’a, Beyoğlu’na ayak basmam! Orta yolcu biri değilim; sanatta da gündelik hayatta da böyle bir tavrı kabul etmiyorum. Sağ parti seçmeninden oy devşirmeye çalışan politikacıları çok gördük, bugüne dek başarılı olduklarına tanıklık etmedik. Eğilip bükülme devrinde değiliz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarma gibi bir mesuliyetimiz var! Belki o gün gelirse, Beyoğlu yine bir kültür sanat merkezi olur, ben de tekrar sokağa çıkarım.”İlgili konular

nur sultan nazarbayev

6 Ocak gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku