Gündem

Şantaj kasetleri Peker'in eline geçti! İlk kurban KKTC Başbakanı

1 ay önce

KKTC Başbakanı

KKTC'de uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen Halil Falyalı’nın tutuklanmasının ardından, Peker cephesinden Falyalı'nın bütün şantaj koleksiyonunu ele geçirdikleri iddiası geldi.

İlk kurban KKTC Başbakanı Ersan Saner oldu. Saner, kendisine ait olduğu iddia edilen kasetin sızdırılmasının ardından siyasetten çekilme kararı aldı.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) suç örgütü lideri olduğu öne sürülen Halil Falyalı’nın geçtiğimiz günlerde tutuklanmasının ardından Başbakan Ersan Saner’in içinde yer aldığı bir ‘kaset’ iddiası patlak verdi.

 

'KASET PEKER’İN ELİNDE'

 

Ağırlaştırılmış müebbet ve 392 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, sosyal medya hesabından dün yaptığı açıklamada, KKTC'de kumarhane işleten ve bir darp ve zorla alıkoyma iddiası nedeniyle tutuklanan Halil Falyalı'nın, siyasilere ve bürokratlara şantaj yapmak için çektiği kaset koleksiyonunun Sedat Peker'in eline geçtiğini söyledi.

 

Emre Olur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları açıkladı:

 

-3 sene önce Eray Kenanoğlu yasadışı bahis işi yüzünden vurulmuştu. Mayıs 2021 itibariyle Sn. Reis Sedat Peker’in Halil Falyalı açıklamaları geldi.

 

-3 sene sonra ise Halil Falyalı’nın baskısıyla Sn. Reis Sedat Peker’i bu dosyaya katanlar Halil Falyalı'nın şantaj kasetlerinin Sn. Reis Sedat Peker’in eline geçeceğini hesaba katamamışlar. Allah çok büyük, hikaye devam ediyor.

 

-Sn. Reis Sedat Peker’in söylediği gibi: Doğruların gözle görülmeyen orduları, vatan fedailerinin arasında da gözle görülmeyen bağlar vardır. Velhasıl biz her yerdeyiz, biz milyonlarız…"

 

Sedat Peker’in yayımladığı videoda Binali Yıldırım‘ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar‘la birlikte kokain ticareti yapmakla suçladığı Halil Falyalı, hakkında ‘darp, adam kaçırma ve zorla alıkoyma’ iddiaları nedeniyle çıkartılan tutuklama kararı üzerine bir süre önce Girne'de polise teslim olmuştu.

 
İlgili konular

BAE

Beştepe'den BAE Veliaht Prensi'nin Türkiye ziyaretine ilişkin açıklama

3 gün önce

Cumhurbaşkanlığı'ndan Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın 24 Kasım'da Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret ile ilgili bir açıklama yayınlandı....Devamını oku
AB Komisyonu

11 Kasım gün özeti

2 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku