Gündem

Saray’ı kızdıran Erdoğan Bayraktar, Murat Kurum'u hedef aldı

2 hafta önce

Erdoğan Bayraktar, Murat Kurum

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, kendisinden sonra göreve gelen Bakan Murat Kurum'u hedef aldı.

İstanbul Kadıköy Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm uygulamasını eleştiren eski bakan Erdoğan Bayraktar Twitter hesabından Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ı sert sözlerle eleştirdi.

 

Bayraktar, mesajında “Bidayette İst. Büyükşehir belediyesinin, Emsal:5,5 gibi yüksek yoğunluk vererek başlattığı Kentsel Dönüşüm; Hem Fikirtepe’de yaşayanları mağdur etti ve hem de Türkiye çapında başlatılan Kentsel Dönüşüm Seferberliğinin önünü tıkadı....!Heyhat !” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Murat Kurum, 20 Şubat 2021 tarihinde Fikirtepe ile ilgili şu sözü vermişti:

 

“Fikirtepe'de 60 bin vatandaşımızı ilgilendiren 15 bin konutluk Emlak Konut Genel Müdürlüğü eliyle bir kentsel dönüşüm projesi gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda da yeni master planımızı hazırladık ve bu plan çerçevesinde imar planı hazırlığı tamamlandı. İnşallah askı süresinin tamamlanması müteakip yeni Fikirtepe projesini artık etaplar halinde mart ayı itibariyle inşa sürecine başlayacağız.”

 

 
İlgili konular

Erdoğan Bayraktar

Erdoğan Bayraktar hakkında takipsizlik kararı

1 ay önce

17-25 Aralık sürecinde istifa eden ve "Dosyamda ne varsa hepsi doğrudur, hem tapeler hem teknik takip" sözlerine ilişkin suç duyurusunda bulunulan eski bakan Erdoğan Bayraktar hakkında takipsizlik kararı verildi....Devamını oku