Politika

Sarıgül: Kura müdahale etmek ateşi çıkan hastaya aspirin vermektir

4 ay önce

sarıgül

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Kur yükseliyor panik oluyoruz, düşüyor bayram yapıyoruz ama asıl sorunlarımız yerinde duruyor. Kura müdahale etmek ateşi çıkan hastaya sadece aspirin vermektir. Oysa yapılması gereken ateşin nereden çıktığını bulmak ve onu tedavi ekmektir" diye konuştu.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Sivas İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Sarıgül toplantıda, "Güven olmazsa yatırım olmaz, güven olmazsa eline para geçen dövize koşar. Güven ortamını sağlamanın ilk şartı ülkeyi demokrasi ve hukukun üstünlüğü içinde yönetmektir" dedi.

 

"Özel sektörün girmediği alanlara devlet yatırımı yapacağız, köylerimizi yeniden canlandıracağız" diyen Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Anadolu'yu canlandırmamız, tarım ve hayvancılığı geliştirmemiz, fabrikalar kurmamız lazım. Bunları yapacak olan parti TDP'dir. TDP, parlamenter demokrasiden yanadır. TDP, ne yapacağını, nasıl yapacağını bilen, vicdanlı ve ehil kadrolardır. TDP olarak, iş başına geleceğiz ve ülke sorunlarını biz çözeceğiz, ülkemizi hukukun üstünlüğü ve demokrasi içinde yöneteceğiz. Bizim iktidarımızda devlet adil olacak, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olacak. Bizim tercihimiz zenginden yana değil, işsizden, emekliden, esnaftan, çiftçiden, memurdan ve engelliden yana olacak. Eğitimde fırsat eşitliği sağlayacağız, 'üretim, üretim, üretim' diyeceğiz. Neye ihtiyacımız varsa hepsini ülkemizde üreteceğiz. Özel sektörün girmediği alanlara devlet yatırımı yapacağız, köylerimizi yeniden canlandıracağız. TDP iktidarıyla ülkemize varlık, bolluk, bereket gelecek. Türkiye geniş bir nefes alacak, ülkemiz huzura ve refaha kavuşacak."

 İlgili konular

sarıgül

Mustafa Sarıgül: Bakan Çavuşoğlu’nu tebrik ediyorum

1 ay önce

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kutluyorum, tebrik ediyorum. Bu dış politikanın da devam ettirilmesini diliyorum." diyerek takdirlerini dile getirdi....Devamını oku
sarıgül

Mustafa Sarıgül: NATO genişlemekten vazgeçmelidir

2 ay önce

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin değerlendirmesinde, "Ukrayna, NATO için heveslendirilmiş ancak Rusya ile savaşmamak için de NATO’ya alınmamıştır. Ukrayna ve Ukrayna halkı yalnız bırakılmıştır. Amerika’nın ipiyle kuyuya inilmeyeceği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Biden, soğukkanlı bir vicdansızlık içindedir" diye konuştu....Devamını oku