Politika

Sarıgül, muhtarlara belediye başkanı gibi maaş vaat etti

5 gün önce

maaş

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Muhtarlar belediye meclisi üyesi olacak. Ödenek değil, belediye başkanları gibi maaş alacak" sözünü verdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Balıkesir'de muhtarlarla buluştu. Burada bir konuşma yapan Sarıgül, muhtarlara önemli vaatlerde bulundu.

 

“Demokrasinin ilk ve en önemli basamağı muhtardır” diyen Sarıgül, belediye başkanlığı yaptığı dönemde belediyeyi muhtarlarla birlikte yönettiğini söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Şimdi ülkeyi yönetmeye adayım. Türkiye Değişim Partisi iktidarında; muhtarlık bir kamu kurumu olacak ve her muhtarın bir binası olacak. Yardımcı büro personeli olacak. Muhtarlığın ayrı bir bütçesi olacak. Sosyal yardımlar muhtar eliyle yapılacak. Muhtarlar belediye meclisi üyesi olacak. Ödenek değil, belediye başkanları gibi maaş alacak."

 İlgili konular

sarıgül

TDP lideri Sarıgül, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu ile görüştü

1 hafta önce

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşme gerçekleştirdi....Devamını oku
sarıgül

Sarıgül: Amerika, Taliban ile anlaşarak tanklarını, toplarını vermiştir

1 ay önce

Balıkesir'de konuşan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Amerika ile Taliban anlaşmıştır. Amerika bütün silahlarını, tanklarını, toplarını Taliban’a teslim etmiştir" şeklinde açıklamada bulundu. ...Devamını oku